Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Praha 6 ›› Foto a video ›› Videogalerie ›› detail/podstránka

Videogalerie

Uskutečnilo se: Oblast:

Výpis záznamů 155164 z celkového počtu 195 vyhovujících záznamů.

Přesně od soboty za týden budou mít odložená štěňata konečně nové domovy

30.11.2015 | Bezpečnost

Přesně od soboty za týden se začnou v Útulku pro opuštěná zvířata v Troji, který spravuje městská policie, vydávat štěňata, která někdo odložil pod Nuselským mostem.

Pět štěňat, tři holky a dva kluci, se těší, až najdou nové domovy. Z malých uzlíčků jsou skoro 5kiloví mazlíci, kteří mají stále chuť k jídlu. Štěňata jsou velmi živá a milují lidi, protože právě oni jim nahradili jejich matku. Největší zábavou jsou pro ně nyní tkaničky od bot. A samozřejmě vše, do čeho mohou kousat. Ošetřovatelé je s láskou nazývají „demoliční četou“.

Jedním z rodičů štěňat je patrně stafordšírský teriér. Jedná se o typického ochranitele a obranáře. Přestože je příslovečně odvážný, pokud je správně vychován, není nikdy agresivní. Z tohoto důvodu pro ně odborníci z útulku doporučují zkušené chovatele.

Štěňata se začnou vydávat v sobotu 5. 12. 2015 na Mikuláše od 12:00 hodin v trojském útulku. Štěňata nelze předem zamluvit, vydají se zájemcům v pořadí, v jakém se do útulku dostaví. Každé štěně bude mít vystaven očkovací průkaz, kde je zaznamenána vakcinace, včetně dalšího termínu očkování. Dále jsou štěňata odčervena a označena mikročipem. Nový majitel zaplatí poplatek za veterinární prohlídku, vakcinaci, odčervení a odblešení. U výdeje štěňat bude přítomen veterinární technik, který zájemců podá veškeré potřebné informace.

Strážníci v metropolích spojí síly proti odhozeným jehlám, v jeden den vyčistí Prahu i Brno

09.11.2015 | Bezpečnost

Hlídky strážníků se v úterý 10. listopadu zaměří na nepřehledná a skrytá místa, málo frekventované stezky v odlehlých areálech, nejrůznější výklenky, okolí mostních konstrukcí a preventivně také na dětská hřiště i pískoviště. Pozornosti neujdou parky a další odpočinkové zóny. V Praze budou strážníci kontrolovat také okolí vestibulů stanic metra a přilehlých ventilačních šachet.

„Naší snahou je upozornit na problematiku jako takovou, ale rovněž na nepříznivý trend. Například v moravské metropoli předloni strážníci odklidili 584 jehel, minulý rok 1259 a letos na konci října jsme se zastavili na čísle 1779,“ shrnul statistiku ředitel Městské policie Brno Bohumil Šimek.

Jeho slova podpořil ředitel pražských strážníků Eduard Šuster: „S ohledem na velkou koncentraci lidí je Praha i v tomto ohledu specifická. V roce 2013 strážníci sebrali 7 729 injekčních jehel a stříkaček, v roce 2014 jsme se dostali na počet 20 214 a za prvních deset měsíců letošního roku strážníci odklidili 14 666 tohoto nebezpečného kontaminovaného materiálu.“

Strážníci v obou městech rovněž doufají, že společná akce pomůže lépe dostat do obecného povědomí správný postup při nalezení jehly. Rozhodně není vhodné ji zvedat nebo s ní jakkoliv jinak manipulovat. Nejlepší je přivolat prostřednictvím linky 156 městskou policii, jejíž hlídky jsou vybavené ochrannými pomůckami a speciálními sběrnými boxy na infekční odpad. Užitečným nástrojem je i detektor kovů.

 

Prvních čtrnáct dní života odložených štěňátek v útulku

02.11.2015 | Bezpečnost

Minule jsme vám slíbili, ze vás budeme pravidelně informovat o tom, jak se daří štěňátkům, které někdo asi týden po narození odložil pod Nuselským mostem.

Bohužel musíme začít jednou smutnou zprávou. I přes veškerou snahu veterinářů a ošetřovatelů se jednu psí holčičku nepodařilo udržet při životě. Zbývající tři kluci a tři holky jsou i nadále v dobrém stavu. Jen je posledních pár dní trochu trápí nachlazení. Mají rýmu. Při péči o ně musí být ošetřovatelé stále maximálně opatrní. Jejich imunitní systém není stále schopen pořádně se bránit. Jinak se pomalu rozkoukávají po světě. Přesněji řečeno po kotci. Začínají více vidět, proto častěji opouští pelíšek a prozkoumávají okolí.

Co se týká jejich denního režimu. Štěňata jsou stále krmena 4x denně. Pomalinku jim ošetřovatelé začínají nabízet i něco jiného než mléko. V praxi to znamená, že jim do mléka rozdrobují piškoty, aby si pomalu začala zvykat na tuhou stravu a začala sama kousat.

O tom, jak rostou určitě nejvíce vypoví naše krátké video. A za 14 dní se znovu přihlásíme s dalšími novinkami. 

S blížící se Památkou zesnulých zvýší strážníci pražské městské policie dohled nad hřbitovy a jejich okolím

27.10.2015 | Bezpečnost

Od středy 28. října posílí strážníci Městské policie hl. m. Prahy v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých dohled nad pražskými hřbitovy.

Kromě pěších hlídek budou na některých pražských hřbitovech zajišťovat dohled nad veřejným pořádkem také strážníci na koních. V noci se pak na okolí hřbitovů zaměří strážníci se psy z útvaru psovodů. Zvýšený dohled tak bude denně v rámci výkonu služby zajišťovat více než 250 strážníků. V tomto režimu kontroly budou pokračovat až do úterý 3. listopadu.

Strážníci budou svou přítomností především preventivně působit proti možným krádežím pietních předmětů a osobních věcí návštěvníků. Dále budou dohlížet na případný vandalismus a narušování veřejného pořádku, ale také na vozidla návštěvníků a parkovací kázeň v okolí hřbitovů.

V souvislosti s touto pietní událostí připravilo oddělení prevence pražské městské policie sérii krátkých filmů, inspirovaných skutečnými událostmi, s tématikou bezpečného chování na hřbitovech. Senioři mají možnost tyto filmy shlédnout v rámci projektu „Senior Akademie“.  

Sedm týdenních štěňátek někdo odložil pod Nuselským mostem

22.10.2015 | Bezpečnost

V neděli, kdy začaly první mrazy, někdo nechal v krabici sedm štěňátek asi týden starých. Všímavá občanka, která je nalezla pod Nuselským mostem mezi Oldřichovou a Svatoplukovou ulicí, ihned kontaktovala útulek pro opuštěná zvířata pražské městské policie v Troji.

Zaměstnanci útulku převezli podchlazená štěňátka do útulku, kde začal boj o jejich přežití. Po prohlídce veterinářem je ošetřovatelé uložili pod infralampy a začali je ve dvouhodinových intervalech krmit. Po necelém týdnu to vypadá, že čtyři psí holčičky a tři kluci mají nejhorší za sebou. Nyní už dostávají krmení po čtyřech hodinách. Jedná se o křížence a podle odborníků z nich vyrostou psi střední velikosti do 25 kg váhy. Než si je vyberou a do svých domovů odvezou noví majitelé, rozhodla se městská policie, že bude pro případné zájemce dokumentovat jejich pobyt v útulku. Každých čtrnáct dní si občané budou moci na webových stránkách městské policie a útulku pro opuštěná zvířata (www.mppraha.cz a www.upozpraha.cz) prohlédnout jak se štěňátkům daří a jak rostou.K novým majitelům by se mohli dostat na Vánoce, konkrétně pak na Štědrý den, kdy budou opět pro veřejnost otevřeny brány útulku. 

Tisková konference na téma: Výsledky činnosti MP Praha

24.08.2015 | Bezpečnost

V úterý 18. srpna 2015 proběhla v tiskovém centru Magistrátu hl. m. Prahy společná tisková konference radního pro bezpečnost Libora Hadravy a ředitele Městské policie hl. m. Prahy Eduarda Šustera na téma Výsledky činnosti MP Praha za I. pololetí 2015.

Prevence na cyklostezce

04.08.2015 | Bezpečnost

Strážníci z Oddělení prevence Městské policie hl. m. Prahy se v prázdninových měsících věnují také prevenci na pražských cyklostezkách. Na jednu preventivní akci jsme vyrazili i s natáčecím štábem.

Na nudu není čas

14.07.2015 | Bezpečnost

Stalo se už tradicí, že během prázdnin pořádá Oddělení prevence Městské policie Praha dětské tábory pro děti zaměstnanců. I letošní tábor děti prožívají v areálu Žihle, nedaleko Plzně.

Akce na konec školního roku – přechody a alkohol

09.07.2015 | Bezpečnost

Strážníci v souvislosti s koncem školního roku kontrolovali v ranních hodinách přechody, odpoledne a večer pak prodej a podávání alkoholu mladistvým. Odhalili 5 opilých nezletilců.
V souvislosti s koncem školního roku byl včera ukončen dohled nad přechody pro chodce a kontroly zaměřené na opilé mladistvé. V rámci posledních červnových dní strážníci působili nejen preventivně u přechodů, ale také prováděli kontroly mladistvých. Během těchto kontrol strážníci pražské městské policie odhalili pět osob mladších osmnácti let pod vlivem alkoholu. Mladiství nadýchali od jednoho a půl do dvou a půl promile. Při kontrole na pražském Chodově strážníci z Prahy 11 odhalili nedaleko základní školy agresivního nezletilce. Mladík, který nadýchal skoro dvě a půl promile skončil v nemocnici. V Praze 6 zase strážníci na dětském hřišti v blízkosti křižovatky ulic Šultysova a 8. listopadu odhalili tři mladíky, kteří byli již na pohled zjevně opilí. Špatně artikulovali a nebyli schopni chůze. U všech bylo orientační dechovou zkouškou potvrzeno požití alkoholu. Naměřené hodnoty se pohybovaly v rozmezí od 1,48 do 1,68 ‰ alkoholu v dechu. Podnapilé mladíky si následně převzali záchranáři a odvezli je do jedné z pražských nemocnic. O jejich počínání byli taktéž vyrozuměni jejich zákonní zástupci. Celou záležitostí se budou zabývat i úředníci z oddělení sociálně právní ochrany dětí příslušné městské části. Poslední případ zaznamenali strážníci z Prahy 14 v Bryksově ulici na Černém mostě. V okolí stánku se zmrzlinou se měl pohybovat opilý mladík. Strážníci ho následně nalezli ukrytého ve křoví. Dechovou zkouškou mu byly naměřeny skoro dvě promile. I tímto případem se budou zabývat úředníci příslušného sociálního odboru.

„Ve srovnání s koncem minulého školního roku jsme nezaznamenali výrazný pokles ani nárůst zjištěných případů mladistvých osob pod vlivem alkoholu. Loni strážníci městské policie řešili šest mladistvých, kteří oslavovali konec školního roku alkoholem. Důsledné kontroly zaměřené na prodej a podávání alkoholu osobám mladším osmnácti let budou v rámci běžné hlídkové činnosti pokračovat po celé prázdniny,“ řekl Ing. Eduard Šuster ředitel Městské policie Praha.

Projekt Mosty

01.07.2015 | Bezpečnost

Městská policie hl. m. Prahy se už více jak 10 let podílí na realizaci projetu Mosty, který je zaměřen na skupiny dětí a mládeže ze sociálně slabého prostředí.

Letos jelo celkem 32 dětí z Prahy a Jablonce nad Nisou na týdenní pobyt do rekreačního střediska Jachta v Holanech u České Lípy.

Celý program pro ně připravili zaměstnanci Oddělení prevence pražské městské policie ve spolupráci s Jabloncem nad Nisou.

 

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky ladronkafest.cz/video/?vynechat=154&crc=414a7aa68a0be580c6a4cf80978489c1 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz