Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Praha 6 ›› Foto a video ›› Videogalerie ›› detail/podstránka

Videogalerie

Uskutečnilo se: Oblast:

Výpis záznamů 122131 z celkového počtu 195 vyhovujících záznamů.

Mobil hledali v metru na štaflích, poté utíkali před strážníky

02.02.2017 | Bezpečnost

Kuriózní případ řešili strážníci hlídkového útvaru ve stanici metra Vysočanská, kde žena za asistenci dvou mužů šplhala po štaflích a prohlížela si obložení stanice. Zdánlivě jednoduché vysvětlení situace, vyústilo díky agresivitě protistrany k téměř dramatickému zákroku.
V neděli v ranních hodinách obdržela hlídka strážníků informaci o třech osobách, které pravděpodobně rozebírají ze štaflí obložení stanice metra. Strážníci po příjezdu na místo spatřili ženu, která svítila mobilním telefonem za obklady u stropu a dva stojící muže na zemi. Jakmile žena zahlédla hlídku, slezla, popadla štafle a kvapem si to směřovala k eskalátorům. Byla však zadržena. Čtyřiadvacetiletý muž hlídce sdělil, že pracuje jako ostraha v nedaleké prodejně a tito dva si k němu přišli vypůjčit štafle prý proto, že potřebují vyndat mobilní telefon, který byl hozen za obložení u stropu. Druhý muž byl vůči strážníkům vulgární, odmítal prokázat svou totožnost, což požadoval i po přítomné ženě. Následně se společně se ženou rozeběhl do soupravy metra, která právě stála ve stanici. Pár ani po zákonné výzvě nehodlal vystoupit zpět na nástupiště. Situace vygradovala v použití donucovacích prostředků, kdy byli oba, i přes kladoucí odpor, z vagónu vyvedeni. V tuto chvíli dorazila na místo další hlídka strážníků. Vzhledem k tomu, že muž byl čím dál více agresivnější jak verbálně, tak i fyzicky a strážníky se snažil napadat, byla mu nasazena pouta. Po chvíli se ale uklidnil a začal spolupracovat. Jednatřicetiletý muž nadýchal více jak 1,1 ‰ alkoholu. Kvůli drobnému krvácivému zranění mu hlídka přivolala záchrannou službu. Jelikož slovně začal napadat i posádku záchranky, byli strážníci požádáni o asistenci při převozu do nemocnice. Ani tam se muž neuklidnil a strážníky stále kamsi posílal. Celou situaci zde na závěr zhodnotila třicetiletá žena slovy: „Dneska to bylo v pohodě, jindy jsou policajti horší“. Neuposlechnutí výzvy úřední osoby už bude řešit správní orgán.

Parta mladých sprejerů řádila na Petřinách

01.02.2017 | Bezpečnost

Opilá žena zapomněla kde bourala

01.02.2017 | Bezpečnost

Vánoce v trojském útulku

30.12.2016 | Bezpečnost

Nejezdi jako netopejr

14.11.2016 | Bezpečnost

Strážníci v rámci celorepublikové akce JEHLA našli celkem 562 kusů nebezpečného materiálu

10.10.2016 | Bezpečnost

Ve čtvrtek odpoledne byla zakončena rozsáhlá akce zaměřená na sběr nebezpečných použitých jehel, kterou Česká republika doposud nepamatuje. Strážníci z osmi měst spojili své síly a pokusili se vyčistit svá města od infekčního materiálu a tím předejít možnému nebezpečí, jemuž jsou vystaveny hlavně děti, ale také domácí zvířata.

Zároveň se snažili rozšířit povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky. Do preventivní akce se zapojila vedle Prahy a Brna také další velká města jako Ostrava, Pardubice, Plzeň, České Budějovice a dvě menší, Trutnov a Dobruška.

Akce Jehla se zúčastnilo bezmála 200 strážníků z celé republiky, z nichž polovina uklízela hlavní město. Strážníci vybaveni ochrannými prostředky jako jsou boxy na infekční materiál, kleště nebo dlouhé pinzety, ochranné rukavice a desinfekční spreje prohlédli nepřehledná a skrytá místa, málo frekventované stezky, domovní výklenky, okolí mostních konstrukcí a preventivně také dětská hřiště a pískoviště. Zkontrolovali také parky a odpočinkové zóny. V Praze navíc ještě okolí vestibulů stanic metra a přilehlých ventilačních šachet.

Jak to s nálezem infekčního materiálu po narkomanech za jeden jediný den vypadá v jednotlivých městech? V Praze strážníci nalezli 247 injekčních jehel a stříkaček, v Brně potom 168, v Ostravě 52, v Plzni 50, v Pardubicích 12, Českých Budějovicích 8, v Trutnově 24 a Dobrušce 1.

Radní hlavního města Prahy Libor Hadrava, který má na starosti problematiku bezpečnosti, k tomu uvedl: „Výzva, kterou Praha a Brno učinily vůči městským a obecním policiím se mi velmi líbí, protože i přestože se strážníci sběrem jehel zabývají celoročně v rámci běžné hlídkové činnosti, mají tato cílená opatření svou nezastupitelnou roli. Určitě by proto bylo nejen s ohledem na prevenci, ale i na zmapování situace zajímavé, kdyby se k příští akci jehla přidaly i další městské policie.“

Strážníci znovu apelují na veřejnost:

„V případě, že občané někde naleznou nebo zahlédnou tento infekční materiál, žádáme je, aby ho sami z důvodu vlastní bezpečnosti nesbírali, ale neprodleně zavolali na linku tísňového volání „156“ a strážníci městské policie zajistí odborný sběr i jeho následnou likvidaci.“
Foto: MP Praha, MP Plzeň, MP Ostrava, MP Pardubice, MP Dobruška

Dostihový den s Městskou policií

30.09.2016 | Bezpečnost

Tento měsíc proběhl další ročník Dostihového dne v Chuchli za účasti Městské policie hl. m. Prahy. Nabízíme Vám pohled na akci prostřednictvím videa.

Strávit víkendové odpoledne na dostizích se pro mnoho obyvatel Prahy stává tradiční záležitostí. Pražská městská policie je již poněkolikáté partnerem této divácky úspěšné akce pod záštitou primátorky hlavního města Prahy. Těžištěm ukázek se stal výcvik služebních koní strážníků. K vidění nebyli v podání strážníků již jen tradiční „kladrubáci“, ale také nově se ve službě ukazující čeští teplokrevníci. Programu se účastnilo celkem devět koní. Ti se všichni předvedli divákům nejen v ukázkách výcviku, skoků a poslušnosti, ale také v úvodním slavnostním průvodu. Kromě koní byly ze strany pražské městské policie k vidění též ukázky práce psovodů záchranářů, prezentace techniky a představily se také útulky pro opuštěná zvířata a mnoho dalších.
Foto: MP Praha

Strážníci dopadli pytláka, který nachytal přes 30 podměrečných ryb

04.08.2016 | Bezpečnost

Dětský tábor benefitem

19.07.2016 | Bezpečnost

Každým rokem organizuje Oddělení prevence MP Praha dětské tábory v Poustkách (u obce Žihle v Plzeňském kraji). Letos se uskuteční celkem tři turnusy po čtrnácti dnech, které navštíví cca 240 dětí. Instruktoři, vedoucí a zdravotníci jsou naši školení preventisté.

Program tábora v sobě spojuje klasické pojetí s moderním. Děti hrají táborové hry, učí se různým dovednostem, ale rovněž navštíví lasergame, lanové centrum, koupaliště, jezdí na kolech a je pro ně přichystáno splouvání Berounky na kánoích či raftech. Táborníci jsou rozděleni do oddílů, které mají rozumný počet cca deseti členů a dva vedoucí. To dává dostatek prostoru, aby se naši preventisté věnovali v dostatečné míře každému členovi.

„Tábor je primárně určen pro děti zaměstnanců městské policie za velmi výhodnou cenu, a stává se tak dalším benefitem, který MP Praha svým strážníkům nabízí,“ dodává ředitel MP Eduard Šuster.

Ocenění strážníků

13.07.2016 | Bezpečnost

 

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky ladronkafest.cz/video/?vynechat=121&crc=d47d76442234ae5a42b17a5f10c3f567 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz