Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Radnice ›› Oblasti působnosti ›› Životní prostředí ›› Projekt Urban Green Belts ›› detail/podstránka

Urban Green Belts

náhled souboru

Projektové jednání v Nova Gorica, Slovinsko

Ve dnech 14. – 16. 11. proběhlo 6. projektové jednání partnerů projektu, tentokrát ve slovinském městě Nova Gorica. Jednalo se o předposlední setkání partnerů projektu, kde byly shrnuty pokroky v pilotních aktivitách jednotlivých členů projektu. Městská část Praha 6 realizuje v rámci projektu pilotní aktivitu návrhu komunitní zahrady pro Domov Sedlec, o.p.s. Návrh zahrady bude zohledňovat individuální potřeby klientů tohoto komunitního centra v kombinaci se zábavními a edukativními prvky, které by tento druh zahrady měl také obsahovat. Ostatní partneři projektu realizují různé druhy pilotních aktivit, které by mohly být do budoucna realizovány i v ostatních evropských městech jako např. katastr stromů a zeleně.


 

Jednání partnerů projektu Urban Green Belts v Praze

Ve dnech 18. – 20. září se v hotelu Pyramida v Praze 6 uskutečnilo další mezinárodní jednání partnerů projektu Urban Green Belts, financovaného z programu nadnárodní spolupráce Interreg Central Europe. Jednalo se již o třetí setkání zástupců partnerských organizací v rámci projektu.

Cílem jednání byla, kromě shrnutí dosavadního postupu v projektu během pěti měsíců, které uplynuly od posledního dubnového jednání ve slovinském Mariboru, hlavně prezentace a diskuse ohledně pilotních akcí partnerů z Budapešti, Mariboru, Padovy, Zadaru a Krakova. Během prezentace tak měli všichni účastníci jednání možnost se nejen detailně seznámit s  pilotními aktivitami jednotlivých partnerů, ale uvést i své případné připomínky a podněty ke zlepšení a zefektivnění těchto projektů.

„Jsme rádi, že nás partneři během jednání utvrdili v našem záměru směřování našeho pilotního projektu vybudování terapeutické zahrady pro široké spektrum obyvatel Prahy 6, která zde v současné době chybí“, uvedl zástupce starosty Prahy 6 Jaromír Vaculík.

Součástí jednání byla i diskuse nad organizací studijních cest jednotlivých partnerů v rámci tematických pracovních skupin, městská část Praha 6 by se studijní cesty do Budapešti měla zúčastnit v průběhu listopadu 2017. „Studijní cesty jsou výborným způsobem jak spojit aktivity ohledně postupu v projektu s příklady dobré praxe u našich partnerů“, uvedl p. Taptič, projektový manažer.


 

Městská část Praha 6 je partnerem evropského projektu Urban Green Belts – Inteligentní integrované modely pro udržitelné řízení městských zelených ploch pro vytvoření zdravějšího městského prostředí. Cílem projektu je, ve spolupráci s ostatními partnery, vývoj inovativních metod a nástrojů správy a péče o městskou veřejnou zeleň (např. participativní přístupy, zapojování komunit do plánování a implementačních procesů, atp.).

Do projektu jsou zapojeny municipality a výzkumné agentury ze sedmi zemí Evropy – Maďarska, Rakouska, Polska, Slovinska, Itálie, Chorvatska a České republiky. Partneři projektu se v průběhu jeho trvání aktivně zapojí do přípravy místních analýz městské zeleně a přišpějí tak k vytvoření Smart Governance manuálu správy a péče o městské zelené plochy. Jednotliví partneři budou jednotlivé postupy a návrhy řešit ve spolupráci s vybranými místními zainteresovanými subjekty (neziskové organizace, místní komunity, občanská sdružení, atd.).

Vzhledem k rozloze zelených ploch v naší městské části a výraznému zájmu ze strany obyvatel a různých zájmových sdružení o rozvoj této oblasti, by se městská část Praha 6 v pilotní části projektu chtěla zaměřit detailněji na metody zapojování místních komunit do péče o místní zeleň.

Projekt byl odstartován za účasti starosty městké části Praha 6 v červenci 2016 v Budapešti – městské části Budapešť 12, která je vedoucím partnerem projektu. V polovině listopadu proběhlo první mezinárodní jednání partnerů v italské Padově.

 

Vedoucí partner projektu:

Městská část Budapešť 12 – Hegyvidék, Maďarsko

Partneři projektu:

Regionální centrum životního prostředí pro střední a východní Evropu, Maďarsko

Výzkumné ateliéry Rakousko – Studio iSpace, Rakousko

Výzkumné centrum Slovinské akademie věd a umění, Slovinsko

Mariborská rozvojová agentura, Slovinsko

Malopolský region, Polsko

Město Padova, Itálie

Městská část Praha 6, Česká republika

Zadarská rozvojová agentura, Chorvatsko

Město Krakow, Polsko

 

Celkový rozpočet projektu: 2.391.306 €

Doba trvání projektu: 1. června 2016 – 31. května 2019

Webové stránky projektu

ikonka typu souboru application/pdf UGB newsletter – 3. vydání [ PDF • 571kB ]

ikonka typu souboru application/pdf UGB newsletter – 2. vydání [ PDF • 174kB ]

ikonka typu souboru application/pdf UGB Newsletter – 1. vydání [ PDF • 843kB ]

ikonka typu souboru application/pdf Základní studie současného stavu správy veřejné zeleně a evropských osvědčených postupů [ PDF • 397kB ]

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky ladronkafest.cz/urban-greeen-belts ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz