Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Ptejte se radních ›› detail/podstránka
Ing. Jiří Lála (fotka)
Ing. Jiří Lála
vizitka vCard QR kód - vyfoťte svým chytrým mobilem a uložte kontakt přímo do svého adresáře místostarosta
» Doprava

Otázky a odpovědi

Téma: Doprava


Dobrý den,

mám dotaz k modrým zónam a odstraňování vraků: když je v modrézóně vrak bez SPZ, předpokládal bych že je nastavena komunikace mezi ELTODO a policií, tzn že policie dostane od ELTODO info o vraku bez SPZ a ta takto blokované místo řeší?

V mém okolí jsou tři vraky vozů bez SPZ, kolem kterých chodí i jezdí strážníci a žádný za posledních cca 6 měsíců není pryč nebo s označením výzvy policie! Kde na ně mohu upozornit? Jeden z nich je již vykradn, druhý je dokonce na hlavní silnici Sibeliova cca před č.p.24, mimo modrou zónu, tam kde jezdí autobus a sanitky a rozhodně tak nezbývá bezpečná žíře jízdního pruhu.

Kam mohu podat bližší informace?
Děkuji
Jan Volák

[03.03.2021] nová otázka Jan Volák

Dobrý den,

nahlásit je možno pomocí aplikace "Lepší Šestka" ( lepsi6.cz ), nebo mailem. Je možné, že Vámi uváděné "vraky" jsou již v řešení (nemohu Vám však bez konkrétního popisu poskytnout bližší informaci). Obecně lze však uvést, že takto automaticky to bohužel nefunguje a to, že auto nemá SPZ automaticky neznamená, že se jedná o vrak. I s odstavenými auty na zónách placeného stání to není tak jednoduché, protože pouze z tohoto důvodu, pokud tam "vrak" byl hlášen již před jejich zavedení, což není vyjímkou, nám policie tyto vozy odmítá odtáhnout.

S pozdravem

Jiří Lála

[03.03.2021]

Dobrý den, pane inženýre Lálo,
předem bych chtěla poděkovat za vyřízení mé předchozí otázky. Mám ještě jeden dotaz, spíše prosbu. 17. listopadu 2020 o svátku někdo opravoval poklopy na ulici Generála Píky. Od té doby, jakmile přes poklop přejede auto, ozve se velmi silné bouchnutí. Zrovna jeden poklop je u domu, kde bydlím. Snažila jsem se to vyřešit na Kanalizacích. Ti hned přijeli a zjistili, že poklop není jejich. Odkázali mne na Kolektory. Tam jsem se dozvěděla, že v naší ulici nic nemají. Psala jsem na TSK, kde jsem si myslela, že mi pomůžou najít, komu poklopy patří, když mají silnice na starost. V mailu mi přislíbili pomoc, ale 14 dní se nikdo neozval. Poklop je černý čtvercový a není na něm nic napsáno. Můžete mi nějak pomoct? Děkuji Hana Berková

[02.02.2021] nová otázka Hana Berková

Dobrý den,

uvedené jsme ještě jednou předali na oblastní správu TSK kde slíbili, že zkusí dohledat vlastníka. O výsledku vás budeme informovat.

S pozdravem

Jiří Lála

[04.02.2021]

Dobry den, planuje mesto nejak sikovneji vyresit parkovani na Evropske tride, tak aby umoznilo lepsi pristup do rezervace Sarka rodinam a bezcum?

Placene parkovani u McDonald`s je nestastne a nedostupne pro mnoho rodin. Vsude v zahranici maji parky rozsahla parkoviste, ale tohle nam tu trosku chybi.

Dekuji!

Linda

[12.01.2021] nová otázka Linda H

Vážená paní inženýrko,
dle našich informací se v současnosti (a ani v blízké budoucnosti) výstavba žádných parkovacích kapacit v oblasti Divoké Šárky nepřipravuje. Lze, nicméně, konstatovat, že dostupnost lokality je kvalitně zabezpečena hromadnou dopravou (TRAM, BUS), vč. nedaleké stanice metra.
Ve střednědobém výhledu je připravována výstavba kapacitního přestupního terminálu a parkoviště v oblasti „Dlouhé míle“, které ale bude primárně sloužit cestujícím z přilehlých regionů, nikoliv řidičům z vnitřní oblasti města.
V nedávné minulosti bylo rovněž zvažováno zřízení záchytných parkovišť u stanice metra „Nádraží Veleslavín“, z nejrůznějších důvodů ale z realizace sešlo.
Litujeme, ale příznivější informaci (z pohledu vašeho podání) vám poskytnout nemůžeme.

S pozdravem

Jiří Lála

[01.02.2021]

Dobrý den, ulice Generála Píky má omezení na 30km/hod. a značku zákazu vjezdu nákladních aut. Přestože je zde umístěn i radar ukazují rychlost vozidla, většina řidičů toto nerespektuje. Ulice je dlouhá a rovná, proto svádí k rychlé jízdě. Bylo by potřeba občas udělat akci a postavit tam Městskou polici, jinak se tato situace nezlepší. Co retardéry, aby se zde řidiči neproháněli jako na dálnici? Jinde v okolí třeba v ulici Terronská jsou. Děkuji Hana Berková

[12.01.2021] nová otázka Hana Berková

Vážená paní Berková,

bohužel arogance některých řidičů je opravdu neuvěřitelná - máme zde omezení rychlosti, dané dopravním značením, podpořené přednostmi zprava (je pravda, že toto funguje pouze ve směru ke Gymnasijní, jelikož v opačném směru nejsou křižovatky, kde by měl řidič povinnost dávat přednost).
Hlavní problém tkví v tom, že ulice slouží jako alternativa k průjezdu ze Svatovítské na Evropskou, což podpořilo vyústění tunelového komplexu na Prašném mostě. Jakmile zmizí průjezdná doprava, půjde o klidnou ulici, kterou budou užívat především místní obyvatelé. A proto dlouhodobě požadujeme po Hlavním městě Praze vybudování obchvatu Vítězného náměstí podél železniční trati (tzv. KES) a vypadá to, že naše snaha nepřijde vniveč. Obchvat by se měl vybudovat ještě před revitalizací Vítězného náměstí, jehož příprava již nabírá obrátky, jako jeho podmiňující stavba, i když toto bylo slíbeno již v rámci výstavby Blanky.
O vybudování retardérů jako jsou na Terronské (tedy stavebního charakteru) HMP na přechodné období neuvažuje (každý by stál v řádu přes 1 milion), čemuž se z pohledu hospodáře nelze divit, obzvláště v době napjatých veřejných financí v důsledku pandemie. Městská policie nemá oprávnění k měření rychlosti (nadto jí nejsme nadřízeni, ba dokonce nejsme ani jejím zřizovatelem), takže měření může provádět pouze policie státní (Policie ČR), které Váš podnět předáme.

V každém případě pro Vás mám ale na závěr příznivou zprávu, že v letošním by měla začít první etapa celkové rekonstrukce ul Generála Píky, v rámci které dojde ke zvýšení přechodů v oblasti křižovatek.


S pozdravem

Jiří Lála

[14.01.2021]

Dobrý den,
bydlím na Petřinách v ulici Nad alejí a velmi mi vadí pravidelné dunivé zvuky při projíždění metra (ne každé soupravy). Jde o několik sekund trvající zvuk jako když vlak přejíždí přes výhybku. V příspěvku na facebookových stránkách Parta Petřiny jsem se dočetla, že přesně tento zvuk slyší i lidé v bytech v jiných okolních ulicích. Dříve to bylo jen občas, ale v posledních týdnech je zvuk četnější a také silnější. Prosím, šlo by zjistit, co tento zvuk způsobuje, případně, zda je možná náprava? Laicky mě napadá, že jde-li o jakousi výhybku, odhlučnění by mohlo být možné.
Předem moc děkuji za odpověď.
Věra Bártová

[03.01.2021] nová otázka Věra Bártová

Vážená paní Bártová,

Váš podnět nespadá do portfolia činností, kterými se přímo zabývá městská část. Podnět jsme proto bezodkladně postoupili Dopravnímu podniku hl.m. Prahy, se žádostí, aby kvalifikované vyjádření bylo zasláno jak k vašim rukám, tak i příslušnému pracovišti Úřadu městské části.

Za Váš podnět Vám děkujeme.

S pozdravem

Jiří Lála

[12.01.2021]

Dobrý den, před čtyřmi lety byla Vašemu předchůdci položena následující otázka:
"pokud dobře rozumím, parkování v placených zónách je o víkendu zdarma. Proč tedy i v neděli jezdí v těchto místech monitorovací auta s kamerami?
[09.09.2016] nová otázka Mgr. Milada Kadlecová"

Odpověď zněla "Monitorovací vozidla byla v provozu z důvodů vyhodnocování správnosti umístěného dopravního značení."
To bylo v dobách, kdy byl systém placeného parkování relativně nový a také dopravní značení bylo nové.
Moje otázka tedy zní, proč ještě v roce 2020 v neděli jezdí monitorovací auta s kamerami? Jde konkrétně o neděli 20.12. v Dejvicích a Bubenči a SPZ automobilu je 6AR 3133.

[22.12.2020] nová otázka Květoslav Růžička

Dobrý den,

monitorování, v době kdy jsou na Praze 6 zóny zdarma, probíhá ze statistických důvodů. Probíhá takto po celé Praze.

S pozdravem

Jiří Lála

[22.12.2020]

Dobrý den,
rád bych věděl kdo má na starost údržbu, opravy výtluk na komunikacích, např. začátek ulice Verdunská vjezd z Puškinova nám. nebo pěkný hrbol při vjezdu na "Kulaťák" z Jugosl. prtizánů atd.

[09.12.2020] nová otázka Ing. Jan Komrs

Vážený pane,

údržbou komunikací je jejich vlastníkem, Hlavním městem Prahou, pověřena Technická správa komunikací hl.m.Prahy.

Uvedené závady jsme správci zaslali k vyřízení.

S pozdravem

Jiří Lála

[15.12.2020]

Dobrý den,
mám dotaz mezi ulicí Drnovskou a Pražským okruhem začínají stavět obytné domy u této stavby byly instalovány informační tabule o průběhu stavby . Na několika informačních tabulích je psáno že by v průběhu roku 2020 by se měla stavět Tramvajová trat´ na Dědinu s konečnou u těchto domů . Má otázka zní kdy se tato tramvajová trat´ začne stavět , bude to ještě letos v prosinci nebo až příští rok ? děkuji za odpověd´

[27.11.2020] nová otázka Štěpán Kadlec

Dobrý den,

TT Dědina má platné územní rozhodnutí a realizace se předpokládá v letech 2021-22. Samozřejmě detailnější informace má Dopravní podnik, nebo hlavní město, které je investorem stavby.

S pozdravem

Jiří Lála

[14.12.2020]

Vážený pane inženýre,

30.9. jsem Vám psal dotaz (viz níže), na který jsem dosud neobdržel odpověď.

Od té doby byl v Aleji Čs. Exulantů vztyčen Kříž Smíření a radnice využila této jinak velmi zdařilé akce k 400. výročí Bitvy na Bílé Hoře k mohutné PR akci, včetně projevů, prezentací politických stran atd. Bohužel je patrné, že na radnici nikomu nevadí autodrom a transitní doprava v obou směrech Aleje Čs. Exulantů, jež nikdo neřeší a na můj dotaz na Facebooku přišla od města obligátní výmluva, že "není jednoznačný pohled všech rezidentů, od jejichž názoru se řešení stavu mimo jiné odvíjí". Jak víte, není to pravda.

Velmi bych uvítal, konkrétní odpověď jestli Vy osobně - a můžete též přidat svou stranu ODS - a radnice hodláte s transitní dopravou na Malém Břevnově a Bílé Hoře něco dělat. Odpověď je NE nebo ANO. Pokud ANO tak co ?

Když přijdete sám s iniciativou, jak řešit nedodržování 30 km limitu v Rozdělovské - bude to jako bonus, za který budu nejen já, ale i ostatní rezidenti naší památkově chráněné čtvrti velmi vděční.

Předem děkuji.

S pozdravem

Tomáš Černý


From: Podatelna ÚMČ Praha 6
Date: 30 September 2020 12:39:07 CEST
To: Mgr- Tomáš Černý
Subject: Praha 6 - Otázky & Odpovědi - Potvrzení
Reply-To: Podatelna ÚMČ Praha 6


Vámi zadaná otázka byla v 30.09.2020 » 12:34 uložena do systému. Adresát otázky byl vyrozuměn a Vaši otázku zodpoví co nejdříve. Jakmile bude Vaše otázka zodpovězena, ihned se zobrazí na webových stránkách a současně Vám bude zaslán email s kompletním zněním odpovědi.

Text Vaší otázky: Vážený pane inženýre, již jsem Vám psal dvakrát na téma transitní dopravy na Malém Břevnově a Bílé Hoře, mé otázky a Vaše odpovědi lze nalézt na webové stránce. Děkuji za Vaše informace. Z Vaší poslední obsáhlejší odpovědi jsem pochopil, že mám sám navrhnout ODŽP (i) způsob parkovaní v Rozdělovské nebo (ii) umístění retardéru v Rozdělovské, aby řidiči dodržovali 30 km Zónu, nicméně omezení transitní dopravy to stejně nepomůže. 1) V této souvislosti bych se rád zeptal, jestli tedy radnice Prahy 6 a Vy osobně chcete redukovat transitní dopravu v památkově chráněné oblasti Malého Břevnova a Bílé Hory nebo ne. Pokud ano, tak jak a co pro to hodláte udělat ? Vynechte prosím nerealizovatelnou světelnou závoru na Karlovarské a rekonstrukci tramvajové smyčky (ta si ji určitě zaslouží, ale objíždění nevyřeší). 2) Při vjezdu do Rozdělovské z Zličínské byla po zavedení Zóny umístěna značka Zóna 30 km, která nicméně po několika dnech byla opět odstraněna. Jaký byl prosím důvod ? Řidiči, kteří objíždějí Karlovarskou přes Ruzyň a do čtvrti vjíždějí Kralupskou zřejmě netuší,že jsou v Zóně 30 km, respektive by bylo dobré jim to připomenout, pokud, jak se zdá, "zapomínají" na 30 km omezení z Ruzyně (tam byl dáván podobný podnět, na který jste odpovídal). Předem děkuji za Váš čas a odpovědi a velmi bych si přál, aby ze všeho nezbyl jen pocit marnosti a zmaru. Příští rok budou opět komunální volby, tak by mě i signatáře petice za řešení transitní dopravy na Malém Břevnově (cca 300 občanů), zajímalo, jestli je nějaká šance na zlepšení. Děkuji a zdravím. Tomáš Černý

Děkujeme.
Váš Úřad Městské části Praha 6

[25.11.2020] nová otázka Mgr. Tomáš Černý

Vážený pane Černý,

předem se omlouvám, že na Vaše otázky odpovídám se zpožděním, které bylo zapříčiněno restrikcemi vyvolané usnesením vlády v době pandemie čínské chřipky.
Na Vaší první otázku jsme již několikrát odpověděli a se stávajícím i budoucím stavem jste byl několikráte informován.

K otázce druhé:
Osazením dopravních značek podle Stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích č.j. 189282/2018 ze dne 05.12.2018 a č.j. MCP6 258515/2018 ze dne 21.02.2019 vznikla v oblasti Ruzyně i Malého Břevnova kompaktní "Zóna 30" .
Dopravní značky č. IZ 8a "Zóna s dopravním omezením " a č. IZ 8b "Konec zóny s dopravním omezením" při vjezdu do ulice Rozdělovské z ulice Zličínské se po osazení nového dopravního značení staly nadbytečnými, neboť byly nahrazeny obdobnými dopravními značkami již na začátku ulice Zličínské u č.p. 421/1. Dne 27.11.2020 byla provedena opětovná kontrola dopravního značení v oblasti Ruzyně i Malého Břevnova a všechny dopravní značky jsou upraveny podle výše uvedeného "Stanovení". (viz Protokol)

S pozdravem

Jiří Lála

[07.12.2020]

Příloha: ikonka typu souboru application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document Otevřít soubor [ DOCX • 1082kB ]

Vážený pane Lálo,
dovolte mi, prosím, otázku.
Modré zóny placeného stání jsou v poslední oblasti Střešovic již přes týden aktivní. Můžete mi sdělit, jak probíhá kontrola oprávněného parkování? Stejně jako v Dejvicích, kde projíždějí kontrolní auta s kamerami na střeše?
Pokud ano, kontrolují tato vozidla i automobily, které parkují mimo povolené stání? Zřejmě ne, jelikož každé "možné" místo ke stání mimo modré zóny je obsazeno. Již jste mi dříve odpovídal, že mimo vyznačená místa je stání zakázáno. Praxe je ovšem taková, že v naší oblasti stává více automobilů mimo vyznačené zóny, než na zónách samotných. Pochopitelně jsou tato vozidla natlačena až do blízkosti křižovatek, či přechodů pro chodce.
Pokud by vozidla byla pokutována, alespoň občas, jistě by k těmto přestupkům nedocházelo v takovém množství.

Děkuji Vám předem za odpověď.
S pozdravem
Ondřej Skopový

[01.12.2020] nová otázka MgA Ondřej Skopový

Vážený pane Skopový,

dodržování oprávněného parkovaní na vyhrazených místech opravdu probíhá pomocí aut Eltodo, které toto snímají automaticky. Vámi popisované parkovaní na zákazu stání či zastavení je v tuto chvíli výhradně v gesci policie, kterou o toto pravidelně žádáme. Jen za měsíc říjen takto pokutovala 3.500 přestupků řidičů, z čehož bylo přes 3000 z oblasti nesprávného parkování (mimo zóny placeného stání ).

S pozdravem

Jiří Lála

[02.12.2020]

 


ZPĚT na seznam skupin otázekpřidat NOVOU otázku do tohoto tématu© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky ladronkafest.cz/otazky/list.php?ID=57 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz