Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nápad pro Šestku ›› detail/podstránka

Nápad pro Šestku

náhled souboru

Projekt Nápad pro Šestku je projektem participativního rozpočtování v Praze 6. Participativní rozpočtování je odlišný způsob hospodaření s veřejnými výdaji, který umožňuje veřejnosti ovlivňovat použití těchto zdrojů a stanovovat priority rozpočtové politiky.

Participativní rozpočtování představuje aktivní začleňování občanů do politického rozhodování na lokální úrovni a tím se do plánů rozvoje města včlení aktuální potřeby obyvatel. V neposlední řadě dává obyvatelům možnost nahlédnout do fungování radnic a do správy města.

Vyhlašujeme další Nápad pro Šestku. I ve IV. ročníku projektu participativního rozpočtu je vyčleněno 5 000 000 Kč na vaše nápady pro veřejný prostor v Praze 6. Přihlašovat a konzultovat s námi své nápady můžete od 15. 11. do 31. 1. 2021

Na základě výsledků veřejného hlasování budou vybrány nejúspěšnější projekty k realizaci. 

Nápad pro Šestku realizuje městská část již počtvrté. Z minulých ročníků například vznikl projekt parku Jaroslava Meda, zřídila se nová pikniková místa, venkovní posilovny, pingpongové stoly, přibyly nové lavičky, doplnily se herní prvky na některá dětská hřiště. Posledním uskutečněným nápadem je úprava sportoviště před Oborou Hvězda. K realizaci jsou připraveny i ostatní vítězné nápady, u kterých se momentálně řeší zápůjčka pozemků s Magistrátem hl. města Prahy.

 Aktuální a podrobné informace o projektech najdete na webových stránkách www.napadprosestku.cz  a na facebookové stránce Nápad pro Šestku.

Další informace:© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky ladronkafest.cz/napadprosestku ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz