Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nápad pro Šestku ›› detail/podstránka

Nápad pro Šestku

Čtvrtý ročník participativního Nápadu pro Šestku opět zaznamenal velký zájem veřejnosti. Lidé přihlásili celkem 59 nápadů.

Z navržených projektů je čtrnáct velkých, tedy s předpokládanou cenou realizace až jeden milion korun, zbytek se řadí mezi menší, u nichž je finanční limit stanovený na 400 tisíc korun. Počet přihlášených projektů překonal předchozí ročník. „To svědčí o tom, že už jde o projekt zavedený, a navíc oblíbený. Moc děkuju všem, kdo se zúčastnili a projekty přihlásili. I když nám tím pomyslně přidělali práci, jsem opravdu rád, že se lidé zapojují a přicházejí s novými a novými zlepšováky,“ vítá vysoký počet návrhů starosta Ondřej Kolář. Jeho slova potvrzuje i fakt, že kromě podávání nápadů prostřednictvím webu některé návrhy dorazily poštou, jejich navrhovatelkám totiž bylo přes úctyhodných osmdesát let.

A co by si lidé přáli na šestce zlepšit? Převážně jde o úpravu veřejných prostor: umístění laviček, vytvoření míst pro setkávání, sportovní vyžití pro náctileté, zkrášlení ulic a revitalizace zelených ploch pro místní. Mezi podanými projekty se objevily i ty z minulých ročníků, s nimiž autoři třeba jen těsně neuspěli, a tak nyní zkoušejí štěstí znova.

V současné chvíli probíhá posouzení nápadů po formální stránce, aby nápady splňovaly všechna přihlašovací pravidla. Poté zasedne odborná komise, která nápady posoudí z pohledu proveditelnosti a ty, které projdou, radnice postupně zveřejní na stránkách www.napadprosestku.cz

Hlasování občanů o vítězných projektech je plánováno na květen letošního roku.


náhled souboru

Projekt Nápad pro Šestku je projektem participativního rozpočtování v Praze 6. Participativní rozpočtování je odlišný způsob hospodaření s veřejnými výdaji, který umožňuje veřejnosti ovlivňovat použití těchto zdrojů a stanovovat priority rozpočtové politiky.

Participativní rozpočtování představuje aktivní začleňování občanů do politického rozhodování na lokální úrovni a tím se do plánů rozvoje města včlení aktuální potřeby obyvatel. V neposlední řadě dává obyvatelům možnost nahlédnout do fungování radnic a do správy města.

Vyhlašujeme další Nápad pro Šestku. I ve IV. ročníku projektu participativního rozpočtu je vyčleněno 5 000 000 Kč na vaše nápady pro veřejný prostor v Praze 6. Přihlašovat a konzultovat s námi své nápady můžete od 15. 11. do 31. 1. 2021

Na základě výsledků veřejného hlasování budou vybrány nejúspěšnější projekty k realizaci. 

Nápad pro Šestku realizuje městská část již počtvrté. Z minulých ročníků například vznikl projekt parku Jaroslava Meda, zřídila se nová pikniková místa, venkovní posilovny, pingpongové stoly, přibyly nové lavičky, doplnily se herní prvky na některá dětská hřiště. Posledním uskutečněným nápadem je úprava sportoviště před Oborou Hvězda. K realizaci jsou připraveny i ostatní vítězné nápady, u kterých se momentálně řeší zápůjčka pozemků s Magistrátem hl. města Prahy.

Aktuální a podrobné informace o projektech najdete na webových stránkách www.napadprosestku.cz  a na facebookové stránce Nápad pro Šestku.

Další informace:© 2021 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky ladronkafest.cz/napadprosestku ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz