Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém

Vaším pohledem

Již brzy bude možné využít nejmodernější technologie pro předání vašich námětů na radnici!

I vy můžete upozorňovat na různé nešvary a nedostatky na území Prahy 6. Využijte třeba vlastní mobilní telefon s fotoaparátem a pomozte tak s rychlejší nápravou a řešením problémů spojených s úklidem a pořádkem městské části. Problematiku čistoty a pořádku má sice radnice za svou prioritu, je ale jasné, že čtyři inspektoři životního prostředí a třicet strážníků městské policie opravdu nemůže být na všech místech najednou. Obzvláště uvědomíme-li si, že Praha 6 je územně největší městskou částí v rámci hlavního města a její rozloha je 41 km čtverečních.

V této souvislosti pro vás chystáme moderní aplikaci pro chytré telefony "Lepší Šestka". Než ji zprovozníme posílejte fotografie (např. rozbité lavičky, převrhnuté popelnice, rozbitého chodníku, neposekané trávy, pomalované fasády, začínající skládky apod.) z mobilního telefonu, případně ale i z počítače, na emailovou adresu:

Zároveň pro účinnější řešení je vhodné, resp. nutné, připsat do textu (specifikace dle konkr. typu mobilního telefonu autora fotografie) údaje, které poslouží k identifikaci místa konkrétního nešvaru či problému.


Vaším pohledem

Výpis záznamů 120 z celkového počtu 2774 vyhovujících záznamů.

náhled souboruStřepy na hřišti u Domu sv. rodiny
Dobrý den, 

11. prosince jsme šly s dcerou na hřiště k Domu sv. rodiny na Petřinách. Válely se tam odpadky (papírové tácky, pytlíky od brambůrků atp.), ty jsme uklízely. Postupně jsme zjišťovaly, že jsou houpačky pomazané červenou barvou (marmeládou?). Kolem hradu s klouzačkou jsou rozdrcená CDčka, velké střepy jsme se snažily odklidit, ale poté je tam hodně malých, které nešly odklidit a sesbírat v písku. 

Prosíme, o odklizení střepů, co se nám nepovedly sesbírat.  

Děkujeme, rády na hřiště chodíme 

P. S. 

P.S. Omlouvám se, nenapadlo nás fotit a poslat fotografie.

oznámeno: 11.12.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruKontejner způsobující nebezpečnou překážku
Tuto překážku v ulici NaKrutci jsme nahlásili Městské policii dne 5.12. Řekli nám, že nemají moc se s tím vypořádat, a předali vám ji. Kontejner je stále na svém místě. Neexistují žádné varovné signály a nesvítí v noci. Kopec je velmi strmý (12%) a za špatného počasí je velmi nebezpečný. Stavební práce se provádějí v domě na soukromém pozemku Krutec, se kterým nemáme povolen kontakt. Prosim vas, postupujte rychle, abyste jej odstranili! 

Dekuji

oznámeno: 10.12.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruKoloběžka uprostřed chodníku!
Dobrý den,
opět odstavená koloběžka uprostřed chodníku...!
Bylo by dobré nastavit s provozovatelem mnohem duchaplnějsí pravidla pro jejich používání.Proč se uživateli  tímto způsobem takto zaparkovat podaří?.. nemělo by to být vůbec možné.
A to nepíšu o situaci,kdy se koloběžka uprostřed noci vybije a začne pípat! Absolutně není možné najít kontakt na provozovatele!
Tímto Vás žádám o nápravu.Provozovatel má s MČ jistě uzavřenou smlouvu,nebo mu bylo Vámi vydáno povolení k provozování činnosti.
Děkuji

oznámeno: 09.12.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruParkování
Dobry den

Rad bych požádal o častější kontrolu parkování na Orechovce. Od 17.11 co byli zavedeny v okolí modré zóny se zde stal nešvar parkovat v křižovatkách a úplně u hranic přechodu. Ve vyhlášce je jasně stanoveno jaká vzdálenost se má dodržovat od hranice křižovatky a od přechodu pro chodce. Velké auta počínaje od dodávek až po popelář mají velký problém těmito místy projíždět. Horší nešvar je parkovat u přechodu. Malé dítě které půjde například ze školy za takto zaparkovaném aute se lehce přehledné a pak bude pozdě něco řešit až se něco stane. Fotka je z ulice Východní -Spalova ale stejná situace se děje i v ulici Západní - Lomena a v dalších místech blízko MHD
Děkuji

oznámeno: 05.12.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruProřes
Dobry den

Chtěl jsem se informovat o úklidu dřevin které prořezali cca před 5 týdny na Macharově Náměstí 4 a zůstaly buď zapomenutý nebo ponechány vlastnímu osudu. Děkuji

oznámeno: 05.12.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
09.12.2019 » 11:57 • Dobrý den. Není známo, kdo ořez keřů na Macharově náměstí provedl. Městská část Prahy 6 zde žádné práce nezadávala. Je celkem možné, že se jedná o aktivitu místních obyvatel. Nicméně necháme ořezané větve odklidit.
náhled souboruautovrak / černá reklama
parkoviště Podbabská x Pod Paťankou

oznámeno: 05.12.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruvznikajici skladka
Dobry den, 

rad bych nahlasil vznikajici skladku neporadku ve spolecnem pruchodu k zahradam bytovych domu v ulici Podbabska za Technologickym ustavem AV v ulici Ve Struhach. 

Na jedne tasce byla dokonce taska se jmenem a adresou viz priloha. Postupne se pridavaji dalsi a dalsi veci a celkove se zacina kupit neporadek. Minule leto jsme meli pomerne velky problem s krysami, kdy jsme na vlastni naklady deratizovali.  

Rad bych se informoval, zda by s timto slo neco delat, pripadn ejak dal postupovat? 

Za odpoved predem dekuji a preji pekny den  

T. Z.

oznámeno: 04.12.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNepořádek v parku
Dobrý den, 

chtěla bych poprosit, zda by bylo možné vyřešit nepořádek po bezdomovcích, vypadá to trochu jako malá skládka, v okolí je dost odpadků. Žádného člověka sem tam poslední 2 týdny neviděla, zjevně si svůj “základní tábor” zapomněl odnést s sebou. 

Lokace: nad rybníkem Terezka, po zdí ohraničující prostor garáží u kostela sv. Fabiána a Šebestiána. 

Děkuji,  

s pozdravem, 

T. J.

oznámeno: 02.12.2019
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruKontejnery na tříděný odpad
Dobrý den,

Jakkoli je to již obehraná písnička, tak si dovoluji jako další v řadě občanů upozornit na zcela nedostatečnou četnost svozu tříděného odpadu.

Na fotografii křižovatka ulic Nikoly Tesly a Stavitelské.

Praha je sice z hlediska srovnání regionálního HDP mezi těmi nejbohatšími v EU, ale kvalitou života ještě stále v “Ostblocku”.

Papíry a igelity jsou větrem rozmetány po celém okolí.

Předem děkuji za reakci

S pozdravem

L. Z.
 

oznámeno: 01.12.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruStezka pro chodce a pro cyklisty (Na Karlovce x Kozlovská)
Dobrý den, 

bylo by prosím možné vyřešit situaci se značkami “stezka pro chodce a pro cyklisty” na křižovatce ulic Na Karlovce x Kozlovská (před vilou Oluškou)? V jenom směru značka je, ve druhém po rekonstrukci cesty chybí a válí se opodál v trávě.  

Děkuji. 

TT.

oznámeno: 30.11.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
02.12.2019 » 17:45 • Dobrý den, městská část nemá v gesci údržbu značení, nicméně podnět jsme předali příslušnému správci. Případné další podněty na obnovu značení lze zadávat na webu www.tsk-praha.cz
náhled souboruPocuchaný chodník
Dobrý den, 

bylo by, prosím, možné zajistit opravu chodníku (Na Kodymce x Neherovská)? Aktuální stav je jaksi neutěšený... 

Děkuji. 

TT.

oznámeno: 30.11.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
02.12.2019 » 10:08 • Postoupeno k zajištění opravy správci komunikací.
náhled souboruOdpadky Pod Paťankou
Rád bych se s vámi podělil o každodenní dávku emocí, kterou prožívám při průchodu okolo popelnic umístěných vedle tria prodejen Pet Center, Rossmann a Kik v sousedství ulic Máslova a Heinemannova v Podbabě. Až na občasné výjimky to takhle vypadá neustále. Pokud je záměrem vytvořit líheň pro jisté domácí mazlíčky, kteří se nacházejí v sortimentu jedné z výše uvedených prodejen, pak se dílo jistě brzy podaří. 

Krásný den přeji. oznámeno: 29.11.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
04.12.2019 » 11:03 • Úřad m.č. Praha 6, Odbor dopravy a životního prostředí provedl dne 03.12.2019 kontrolu odpadového stání v ul. Podbabská x Máslova x Heinemannova, vlastník objektu Intercora, spol. s.r.o. byl upozorněn, že je potřeba dodržovat na stálém stanovišti odpadových nádob čistotu a pořádek, nebo společně s provozovnami najít jiné stanoviště pro odpadové nádoby.
náhled souboruPřeplněné TO č. 126 kovový odpad
Přeplněný kontejner na kovový odpad v ulici Šliková. TO č. 126

oznámeno: 29.11.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
02.12.2019 » 16:43 • Dobrý den, na stanovišti TO č. 126 se kovový odpad vyváží v režimu 1 x za 4 týdny (maximální možná četnost je 1 x za 3 týdny). Stanoviště budeme nějakou dobu monitorovat. Pokud se nám podaří nashromáždit více fotografií dokladující tento stav, zažádáme MHMP o navýšení četnosti svozu. MHMP požaduje fotografie, které zachycují dlouhodobé přeplňování nádoby, nikoliv nárazový stav. Vaše fotografie jsou pořízeny v období jednoho týdne.
náhled souboruNikdy neuklizené schody u Billy v Radimově ulici.
Takto vypadá schodiště k Bille. Chodí sem nakupovat spousta cizinců. Nikdy se tu neuklízí!

S pozdravem j. t.

oznámeno: 27.11.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
27.11.2019 » 16:24 • Provozovatel nákupního střediska zajistí okamžitý a dále již pravidelný úklid.
náhled souboruPřeplněná popelnice na kovový odpad v ulici Šliková
Přeplněný kontejner na kovový odpad v ulici Šliková 

oznámeno: 27.11.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
02.12.2019 » 16:42 • Dobrý den, na stanovišti TO č. 126 se kovový odpad vyváží v režimu 1 x za 4 týdny (maximální možná četnost je 1 x za 3 týdny). Stanoviště budeme nějakou dobu monitorovat. Pokud se nám podaří nashromáždit více fotografií dokladující tento stav, zažádáme MHMP o navýšení četnosti svozu. MHMP požaduje fotografie, které zachycují dlouhodobé přeplňování nádoby, nikoliv nárazový stav. Vaše fotografie jsou pořízeny v období jednoho týdne.
náhled souboruVyrvaný sloupek v ulici U Matěje

oznámeno: 26.11.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruChodník u ZŠ Na Dlouhém lánu
Dobrý den, ráda bych nahlásila rozbitý chodník téměř při vstupu u brány
do zadního (hlavního)vchodu do ZŠ Na Dlouhém lánu (ulice Nechanského).
Denně tam chodí stovky a dětí a z chodníku jsou vymláceny malé dlažební
kostky. Je otázkou času, kdy se tam někdo zraní.
Děkuji. I. V.

oznámeno: 26.11.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruChodnik u Evropske pred FTVS UK

oznámeno: 24.11.2019
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruSpadle vetve pred FTVS UK (Jose Martiho)

oznámeno: 24.11.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
25.11.2019 » 08:33 • Výsběr zajistí pracovníci organizační složky PRO 6.
náhled souboruPřeplněný kontejner na kovový odpad.
V ulici Šlikova svozové místo 126.

oznámeno: 24.11.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
26.11.2019 » 11:16 • Dobrý den, na stanovišti TO č. 126 se kovový odpad vyváží v režimu 1 x za 4 týdny (maximální možná četnost je 1 x za 3 týdny). Stanoviště budeme nějakou dobu monitorovat. Pokud se nám podaří nashromáždit více fotografií dokladující tento stav, zažádáme MHMP o navýšení četnosti svozu.

 © 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky ladronkafest.cz/mms/ ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz