Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Ve 4. ročníku Nápadu pro Šestku bude z čeho vybírat

Čtvrtý ročník participativního Nápadu pro Šestku opět zaznamenal velký zájem veřejnosti. Lidé přihlásili celkem 59 nápadů. Snahu obyvatel Prahy 6 o zlepšování veřejného prostranství pandemie koronaviru nezastavila.


náhled souboru

Z navržených projektů je čtrnáct velkých, tedy s předpokládanou cenou realizace až jeden milion korun, zbytek se řadí mezi menší, u nichž je finanční limit stanovený na 400 tisíc korun. Počet přihlášených projektů překonal předchozí ročník. „To svědčí o tom, že už jde o projekt zavedený, a navíc oblíbený. Moc děkuju všem, kdo se zúčastnili a projekty přihlásili. I když nám tím pomyslně přidělali práci, jsem opravdu rád, že se lidé zapojují a přicházejí s novými a novými zlepšováky,“ vítá vysoký počet návrhů starosta Ondřej Kolář. Jeho slova potvrzuje i fakt, že kromě podávání nápadů prostřednictvím webu některé návrhy dorazily poštou, jejich navrhovatelkám totiž bylo přes úctyhodných osmdesát let.  

A co by si lidé přáli na šestce zlepšit? Převážně jde o úpravu veřejných prostor: umístění laviček, vytvoření míst pro setkávání, sportovní vyžití pro náctileté, zkrášlení ulic a revitalizace zelených ploch pro místní. Mezi podanými projekty se objevily i ty z minulých ročníků, s nimiž autoři třeba jen těsně neuspěli, a tak nyní zkoušejí štěstí znova.

V současné chvíli probíhá posouzení nápadů po formální stránce, aby nápady splňovaly všechna přihlašovací pravidla. Poté zasedne odborná komise, která nápady posoudí z pohledu proveditelnosti a ty, které projdou, radnice postupně zveřejní na stránkách www.napadprosestku.cz

Hlasování občanů o vítězných projektech je plánováno na květen letošního roku.--- konec tisknuté stránky ladronkafest.cz/aktuality/ve-4-rocniku-napadu-pro-sestku-bude-z-ceho-vybirat-2021-03-04 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz