Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

V Praze 6 přibude ulice Ronalda Reagana

Pražští radní dnes vybrali jména pro čtyři nové ulice a park, zároveň schválili přejmenování částí několika nynějších ulic. V Praze 6 přibude třeba ulice Ronalda Reagana a Park Willyho Brandta.


náhled souboru

Symbolicky tak ponesou jména po významných světových politických osobnostech, řekl dnes po jednání rady novinářům radní pro kulturu a cestovní ruch Hlavního města Prahy Lukáš Kaucký.

Nově vznikající ulice v areálu Modřanský háj, kde se chystá kolaudace prvního domu, ponese jméno Štolcova podle hudebního skladatele Emila Štolce.

Radní rozhodli o přejmenování východní části ulice Zikmunda Wintera v Praze 6 (úsek mezi ulicemi Bubenečská a Pelléova), která se stane ulicí Ronalda Reagana. Reagan byl v letech 1981 až 1989 prezidentem Spojených států. V ulici se nachází rezidence velvyslance USA. Podle bývalého západoněmeckého kancléře a nositele Nobelovy ceny míru Brandta se bude jmenovat park poblíž Rooseveltovy ulice a ulice Na Marně.

Jména nových ulic vybírá místopisná komise magistrátu, jejich definitivní název musí schválit rada města. V hlavním městě ročně přibude asi sto nových ulic. Náměty na jejich jména přicházejí podle radního zpravidla od stavebních nebo projekčních firem, městských částí a občanských sdružení.

Pozn:

Willyho Brandta
Pojmenování parku mezi ulicemi Na Marně, Rooseveltovou a Chittussiho  navrhuje předkladatel v zastoupení všech občanů, kteří v pražském místopise postrádají více názvů připomínajících vynikající osobnosti, jakož i kulturní, politické a jiné reálie vztahující se k sousední významné zemi Německu. Ojedinělým návrhem v tomto smyslu bylo v roce 2006 pojmenování ulice podle hlavního města Německa Berlína, jehož legendárním starostou byl Willy Brandt v době jeho rozdělení. Pojmenování prostranství nijak neovlivní adresy přilehlých domů.

Ronalda Reagana
Návrh je předkládán z podnětu Rady městské části Praha 6 v roce stého výročí narození Ronalda Reagana, čtyřicátého prezidenta Spojených států amerických, který svou politikou a zásadními postoji v době tzv. studené války urychlil pád totalitních režimů v Evropě. Přejmenováním východní části ulice dr. Zikmunda Wintra změní adresu rezidence velvyslance Spojených států. Dnes je tato adresa „dr. Zikmunda Wintra 3" a po změně bude „Ronalda Reagana 3". Dotčený subjekt je o budoucí případné změně informován a velmi ji uvítá.

Martin Šalek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky ladronkafest.cz/aktuality/v-praze-6-pribude-ulice-ronalda-reagana-2011-05-25 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz