Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Vaším pohledem

Využívejte nejmoderněší technologie lokálního MMS-ingu pro předání vašich námětů na radnici!

Portál PRAHA6.CZ pro Vás připravil skutečně unikátní produkt v rámci České republiky s názvem "Vaším pohledem" (lokální MMS-ing). V rámci obecního programu Čistá šestka zahajuje novou éru upozorňování na různé nešvary a nedostatky na území městské části. Pro rychlejší nápravu a řešení by měla pomoci stále větší obliba a rozšířenost mobilních telefonů s fotoaparátem a také ochota občanů městské části se na řešení problémů spojených s úklidem a pořádkem podílet. Problematiku čistoty a pořádku má sice radnice za svou prioritu, je ale jasné, že čtyři inspektoři životního prostředí a třicet strážníků městské policie opravdu nemůže být na všech místech Prahy 6 najednou. Obzvláště uvědomíme-li si, že Praha 6 je územně největší městskou částí v rámci hlavního města a její rozloha je 41 km čtverečních.

Proto mohou pomocí tzv. MMS pomoci i občané. Stačí odeslat fotografii z mobilního telefonu (případně ale i z počítače) např. rozbité lavičky, převrhnuté popelnice, rozbitého chodníku, neposekané trávy, pomalované fasády, začínající skládky apod. na emailovou adresu:

Zároveň pro účinnější řešení je vhodné, resp. nutné, připsat do textu (specifikace dle konkr. typu mobilního telefonu autora fotografie) údaje, které poslouží k identifikaci místa konkrétního nešvaru či problému.


Vaším pohledem

Výpis záznamů 120 z celkového počtu 1978 vyhovujících záznamů.

náhled souboruZkratky - u metra Petřiny
Dobrý den, 

u výtahového výstupu ze stanice metra A Petřiny vznikly nové zkratky přes trávníky, kudy si lidé zkracují cestu (na fotce roh Brunclíkovy a Nad Alejí, dále např. před restaurací Nad Alejí). Jsou však rozbahněné. Nešlo by je vydláždit? Denně po nich projde obrovské množství lidí. 

Díky, PF

oznámeno: 17.03.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
19.03.2018 » 15:41 • Dobrý den. Pěší vyšlapané cesty na rohu ulic Brunclíkova a Nad Alejí nechal odbor dopravy a životního prostředí v průběhu roku 2017 upravit vysypáním drcenou borkou. Bylo to z toho důvodu, že si občané zkracují cestu na metro přes plochy zeleně a nerespektují stávající zpevněné cesty, ačkoliv zdržení je v reálu otázkou několika vteřin. Plocha zeleně byla původně zatravněná, po dokončení metra se z ní však stal pouhý nevzhledný mlat, při deštích navíc rozbahněný. Pokusili jsme se plochu zrekultivovat, zatravnit a aspoň částečně uvést do původní podoby. Protože jsme však neočekávali, že by občané tuto plochu přijali takovou, jaká má být, a stejně by ji opět poškodili, upravili jsme tam právě tyto přírodně upravené cesty. V letošním roce se opět chystáme doplnit borku a cesty upravit. Zpevnění cest jiným způsobem (dlažba, mlat) nepřipadá v úvahu, protože pozemek je porostlý vzrostlými stromy, které mají všude v těchto místech kořeny. Jakékoliv zpevňování této plochy by mělo pro stromy fatální následky.
náhled souboruStojky s pytlíky na psí výkaly + odpadkové koše
Dobrý den, 

vedle kolejí Hvězda u Ankarské, mezi kolejemi a ČS Benzina se povaluje vyvrácený stojan na pytlíky na psí výkaly.  

Vzhledem k tomu, že jsou psí výkaly na trávnících sídliště Petřiny úplně všude = nejdál v okruhu 2 metry najdete další lejno, prosím o navýšení počtu těchto stojanů a odpadkových košů, zejména v okolí ulic Ankarská, Boučkova, Nad Alejí, Šantrochova, Brunclíkova. Snad to pejskaře "trkne". 

Děkujeme.

oznámeno: 17.03.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruRozbitý sloník - hřiště vnitroblok Nad Alejí
Dobrý den, 

dospívající mládež svým pobytem na hřišti pro nejmenší poničila oblíbenou houpačku - sloníka. Prosíme opravit. Děkuji, PF

oznámeno: 17.03.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
19.03.2018 » 15:42 • Dobrý den, oprava houpadla ve vnitrobloku ulic Brunclíkova - Nad Alejí je již v řešení.
náhled souboruVraky ul. U Vojtěšky
Dobrý den, 

proč již dávno nedala radnice P6 odtáhnout vraky stojící před hřbitovem v ulici U Vojtěšky? 

Praha 6 by si měla vzít příklad z Jihlavy - tam to umí a nedělají s tím zbytečné obstrukce! Do dané oblasti ohlásí čištění komunikace, rozestaví tam zákazy zastavení a následně vraky odtáhnou. Podle identifikátorů vozidel zkontaktují majitele a když se nepřihlásí, vozidla nechají ekologicky zlikvidovat. 

Jedná se o 3 vraky plné nepořádku.

oznámeno: 17.03.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruSchody k travnaté ploše Ve Struhách - Jednořadá
Dobrý den,

Přístupové schody k travnaté ploše za řadou domů v ulici Ve Struhách (28 - 52) jsou v dezolátním stavu a zejména v zimních měsících jsou zdraví nebezpečné. Schody u vchodu 28 jsou na této straně jediným přístupem k travnaté ploše. Vzhledem k počtu seniorů a malých dětí užívajících plochy k odpočinku, ale i pejskařů a všech kolemjdoucích, je současný stav schodů nebezpečný. Prosím o jejich renovaci.

Děkuji.
AT

oznámeno: 16.03.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruGenerální štáb - visí drát na chodník a ohrožuje chodce
V podchodu na chodníku podel ulice Evropská visí z generálního štábu drát a ohrožuje procházející chodce. Je to nějaké staré vedení, které se uvolnilo a planda. Prosim o vyřešení. Děkuji.

oznámeno: 15.03.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
15.03.2018 » 13:30 • Děkujeme za upozornění. Správce budovy byl vyzván k zajištění nápravy.
náhled souboruNevyvážený kontejner na plasty
Dobrý den,  

jako každé úterý zůstal nevyvezen ač je na kontejneru označeno  kontejner na plasty v ulici Šmolíkova směrem do sídliště Dědina. Prosím o nápravu.  

Děkuji 

T. M.

oznámeno: 14.03.2018
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
19.03.2018 » 11:04 • Dle vyjádření svozové společnosti Pražské služby nedošlo k vývozu kontejneru na plasty, protože se do ulice nepodařilo zajet ani menším vozem z důvodu výkopových prací na křižovatce ulic Šmolíkova x Parašutistů. V současné době je již kontejner vyvezen.
náhled souboruRozbitá zámková dlažba v ulici Tychonova
Dobrý den,  

   prosím o opravu na několika mistech rozbité zámkové dlazby v ulici Tychonova. Díry se stále zvětšují, kostky se povalují po chodníku. 

Dekuji. 

L. L.

oznámeno: 10.03.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
12.03.2018 » 15:10 • Závada již byla předána správci, kterým je Technické správě komunikací a.s., ale z důvodu nepříznivých klimatických podmínek nemohly být opravy provedeny.
náhled souborudíry v silnici
Dobrý den,

již dlouhou dobu je v katastrofálním stavu ulice V středu/Oblouková - poblíž školy ZUŠ Charloty Masarykové a areálu Aritma. Jelikož je zde velká frekvence dětí (chodících do hudební školy a na přilehlá sportoviště) a chodců (mířících do Šárky) , je to zde opravdu velmi nebezpečné, neboť auta obrovskou jámu, plnou vody objíždějí a vznikají tak velmi nebezpečné situace.

Děkuji za sjednání nápravy.
 P. K.

oznámeno: 09.03.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruOprava chodníku
Dobrý den,

v létě/ na podzim 2017 probíhaly v ulici Štefkova (od č. 2 - 12) vykopove práce v souvislosti s výměnou elektrických kabelů. Od te doby je chodník v dezolatnim stavu. Výkop byl zasypán jen jakýmsi šterkem. Chodník je tak plný kamenů a vypadanych kostek ze zbytku chodníku. Během sucha se také domu nanosi na podrazkach bot prach, při mokru naopak blato. Prosím tedy o opravu.

Děkuji T. T.

oznámeno: 09.03.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPo nedávné nápravě opět špatně nastavené dopravní zrcadlo.
Dobrý den, 

po nedávné nápravě na základě mého upozornění ze 4.2.2018 je na křižovatce Hládkov x Myslbekova opět dopravní zrcadlo otočené tak, že řidičům při odbočení z ulice Hládkov vůbec nepomáhá a opět tedy vznikla nebezpečná situace. Nevím jestli mají neustálé poškozování tohoto zrcadla na svědomí vandalové, to by snad mohli ohlídat strážníci MP, ale správné a smysluplné nastavení zrcadla je potřeba zajistit tak, aby s ním nikdo nepovolaný pohnout nemohl.  

Předem děkuji za pochopení a opětovnou nápravu. 

J.R.

oznámeno: 08.03.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
12.03.2018 » 12:21 • Dobrý den, Váš podnět předáváme správci komunikace k nápravě.
náhled souboruDotaz
Dobrý den, proč je na Vypichu před areálem dětského dopravního hřiště tolerováno parkování u běžeckého lyžařského areálu, když je sem vjezd vozidel zakázán dopravní značkou??!!

oznámeno: 07.03.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruProsba o vybudování cestičky Manská zahrada a Za humny
Dobrý den, 

chtěla bych Vás jménem všech obyvatel žijících v této oblasti poprosit o vybudování cesty pro chodce, která by spojovala ulice Manská zahrada a Za humny. Jedná se o pozemky č. 854/2 a 2115/1 vše v k.ú. Ruzyně.  

Jde o to, že zejména v děštivém počasí se cesta promění v blátivé peklo a není možné se po ní prakticky pohybovat. 

V posledním týdnu to vypadá, že bude opravena historická zeď lemující tuto cestu. 

V takovém případě je naprosto ideálně nabízí, že by byla zároveň podél zdi vytvořena zpevněná cesta pro pěší chodce. Nežádáme žádnou nákladnou variantu, stačí takové řešení, které by nám umožňovalo důstojně projít danou oblastí. Děkuji mnohokrát za odpověď, PP

oznámeno: 04.03.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruVe Střešovičkách
Dobrý den,

je ostudné, že v ulici ve Střešovičkách (nad Billou), téměř pod okny městské policie, špatně parkující auta dělají z obousměrné silnice jednosměrnou, takže jsem nucena jet protisměrem a jsem ohrožena srážkou ze spodu (z hlavní silnice) vjíždějícím autem. Auta parkují navíc i přímo v křižovatce, před přechodem pro chodce méně než 5metrů a na bílých pruzích a policie s tím i přes upozornění nic nedělá...
Přikládám starší foto, ale kdykoliv mohu doplnit nová.

Děkuji,
 J.

oznámeno: 03.03.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
05.03.2018 » 12:39 • Dobrý den, MČ Praha 6 není nadřízena ani Městské policii, ani Policii ČR, kteréžto složky jsou příslušné k dozorové činnosti nad dodržováním pravidel o silničním provozu.
náhled souboruStani pod schody
Dobry den,kazdy den zde stoji pod schody v ul.Ve Skalkách X Ve Višňovce a my nemuzeme s kocarky po schodech a neustale to musime obchazet. Prosime o reseni.

oznámeno: 02.03.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruMMS-Na pesi ceste u Libockeho rybnika parkuje 15-20 aut
Je povoleno parkovat kdekoliv?Na pesi ceste u Libockeho rybnika parkuje 15-20 aut.Zadame zakroceni, instalovani znacky zakaz parkovani a kontrolu dodrzovani zakazu.Dekujeme

oznámeno: 01.03.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruoprava poškozeného chodníku a vozovky
Dobrý den,  

když už povolujete stavbu ohavných developerských projektů v jinak krásné Bubenči, tak očekávám, že  

součástí je i oprava poškozených chodníků a silnice, které po sobě tihle "umělci" zanechali. Jedná se o ulici  

Na Marně, která je po jejich působení totálně zdevastovaná. Děkuji.

oznámeno: 27.02.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPtáci
Dobry den, stale se opakujici problem - vrany, straky, holubi. Toto dilo vytvorili za dva dny, ul. Marakova. Prosim, bylo by mozne se pri odchytu zamerit i na tuto oblast? Pripadne mate jine reseni? V teto ulici se jinak nez pod strom zaparkovat neda a mne opravdu nevyhovuje, ze musim myt auto pokazde, kdyz ho potrebuju pouzit, nehlede na to, ze to poskozuje lak... Dekuji. Z. V.

oznámeno: 27.02.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruVRAKY
Dobrý den, 

již delší dobu stojí u trafostanice v ulici Nad Alejí vrak vozidla. Dříve obýván bezdomovci, nyní se plní nebezpečným odpadem-rozbitý televizor...atd. 

Taktéž v ulici Ankarská, až po ulici Zvoníčkova jsou mezi parkujícími vozy vraky vozidel. 

Děkuji L.Ch.

oznámeno: 22.02.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNEVYŘEŠENO - vzato na vědomí před šesti lety! Stav trvá!
 oznámeno: 18.09.2017 stav: probíhá řešení - JAK ??
Vyřešeno? - Nove rozvody kabelove televize na sidlisti Dedina
Provizorní vedení kabelové televize vzduchem firmy Planet A nadále trvá mezi domy ve Šmolíkově ulici. Při výkopech ostatních firem se i přes upozorňování a sliby k podzemnímu vedení optickým kabelem nepřipojili. Na provizorní a DOČASNÉ je víc než pět let opravdu moc!  
 Jako potvrzení kopíruji upozornění z 13.03. 2012, vyřešeno 25.04. 2012! 
 Nove rozvody kabelove televize na sidlisti Dedina
Na sidlisti na Dedine, zjemna mezi nizsimi panelovymi domy v ulici Navigatoru a okolnich ulicich se v poslednich mesicich objevili opravdu "profesionalne" provedene rozvody kabelove televize formou prevesu kabelu vzduchem. Podle meho nazoru a objevujicich se letacku ve schrankach jde o rozvody firmy Planet A a.s. alias A1M Networks. Mel jsem za to, ze prevesy kabelu se v Praze jiz nejakou dobu nepovoluji.

oznámeno: 13.03.2012 • uzavřeno: 25.04.2012
stav: vyřešeno  
 postup řešení:
26.03.2012 » 14:39 • Bude provedena kontrolní prohlídka na místě, abychom zjistilli, komu kabely patří a stanovili další postup.
25.04.2012 » 08:55 • Vrchní vedení jako provizorní řešení je skutečně ve vlastnictví společnosti Planet A, a.s., Jemnická 326/11, 140 00 Praha 4 - Michle, která v současné době upřesnila projektové řešení kabelového vedení v zemi a požádala odbor výstavby o umístění stavby v územním řízení. Následně bude vrchní vedení odstraněno.Dle §103 odst.1) písm.b) bod 1. zákona č. 183/2006Sb. ( stavební zákon) nevyžaduje nadzemní a podzemní komunikační vedení sítí elektronických komunikací, včetně jejich opěrných bodů stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu. 
 J. Z.

oznámeno: 18.09.2017
stav: probíhá řešení

oznámeno: 21.11.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
18.12.2017 » 14:22 • Podle platné úpravy vyžaduje podzemní optické kabelové vedení rozhodnutí o umístění. Z evidence odboru výstavby vyplývá, že k žádosti společnosti Planet A, a.s. bylo vydáno pod č.j. MCP6 053158/2012 ze dne 12.7.2012, spisová zn. SZ MCP6 033609/2012/OV/Če územní rozhodnutí na umístění optické sítě společnosti Planet A, a.s. na sídlišti Dědina. 1. Jednalo se o trasu kabelového vedení umístěnou v ulicích Pilotů, Parašutistů, Šmolíkova, Dědinská, Navigátorů, Radistů, Rubličova, Družicová, Žukovského, Pod Cihelnou, Hodčina, Častavina, U Silnice, Radčina, Svatavina, Nová Šárka, U Valu. Z evidence není zřejmé, zda bylo toto vedení kolaudováno, resp. realizováno. Podle aktuální právní úpravy obsažené v § 18 odst. PSP se vedení elektronických komunikací v zastavitelném území umisťují pod terénem.

oznámeno: 21.02.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---

 


--- konec tisknuté stránky ladronkafest.cz/mms/ ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz